Pradžia > Naujienos > VU įsteigė Technologijų uostą

VU įsteigė Technologijų uostą

Balandžio 19 d. Vilniaus universitete buvo įsteigtas dar analogų neturintis akademinis darinys – technologijų uostas (VU Tech Hub). Tokiu pavadinimu universiteto fakultetai (Ekonomikos ir verslo administravimo, Kauno, Komunikacijos, Matematikos ir informatikos bei Teisės fakultetai  ir Gyvybės mokslų centras bei Verslo mokykla) apjungė savo jėgas, siekdami sukurti unikalią inovacijoms ir tarpdiscipliniškumui palankią ir atvirą platformą. Technologijų uostas apjungs tris pagrindines sferas: studentus, mokslininkus ir verslą. Čia vyks įvairių akademinių krypčių – nuo medicinos iki matematikos, nuo teisės, vadybos iki ekonomikos – sąlyčiai tarpdisciplininiame lygmenyje. Konferencijos ir susitikimai, kūrybinės dirbtuvės, hackatonai, bendri tyrinėjimai, bandymai vystyti idėjas “smėlio dėžėse” ir atlikti įdomias praktikose – tai tik nedidelė dalis visų planuojamų veiklų, kurių tikslas – jungti skirtingas žinias ir patirtis.

„Technologijos keičia ne tik mūsų gyvenimus, bet ir mąstyseną. Vis sudėtingėjantys technologijų panaudojimų būdai, žmogaus ir dirbtinio intelekto sąveika, daiktų internetas turės ypač reikšmingą poveikį individų ir organizacijų veikimui jau artimoje ateityje, – sakė vienas VU Tech Hub idėjos autorių Teisės fakulteto dekanas prof. Tomas Davulis. Štai Dell Technologies paskelbtame tyrime, remiantis technologijų, verslo ir akademinio pasaulio ekspertais,  teigiama, kad 2030 m. 85 proc. būsimų darbinių funkcijų dar nėra atsiradusios šiandien[1]. Mūsų studentai ir visas universitetas turi būti pasirengęs šiems iššūkiams – nebūti pokyčių stebėtojais, bet tuos pokyčius kurti”.

 

Šių laikų visuomenėje labai svarbūs integralumo veiksniai, nes būtent jie neretai leidžia užtikrinti inovacijų tęstinumą. Šios tendencijos atsispindi ir studijų procese – jaunimas vis labiau siekia tarpdiscipliniškumo, domisi įvairiomis studijų galimybių sintezėmis. “Šiandieniniame pasaulyje itin aktualūs ir verslumo skatinimo klausimai, todėl technologijų uoste didelis dėmesys bus skiriamas studentų verslumui, kūrybiškumui ugdyti, startuolių ekosistemai sukurti,  – teigė Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė prof. Aida Mačerinskienė. Medicinoje negalime be verslo ir teisės žinių, verslas nebegali išsiversti be komunikacijos ir informatikos specialistų – šie procesai neišvengiamai susiję ir skirtingų mokslų sąveika tik stiprės”.

VU Technologijų uostą steigiantys fakultetai sutarė, kad uostas bus atvira, lanksti, inovatyvi mokslo, technologijų ir verslo partnerystės forma, sudarysianti prielaidas plėtoti aukštąją pridėtinę vertę kuriančias naująsias technologijas ir prisidėsianti prie akademinės bendruomenės verslumo ir inovacijų skatinimo. Be to, technologijų uostas taps patrauklia vieta studentų saviraiškos galimybėms, kurs praktikos ir darbo vietas, startuolių vystymo erdvę.

„Ši idėja – tai bandymas sukurti ekosistemą inovacijoms, kuri turėtų holistinį santykį su visuomene. Galime konsoliduoti vidinius universiteto rezervus ir pasakyti ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui, jog šiais laikais mokslas sugeba spręsti svarbiausius klausimus kartu”, – reziumuodamas sakė Gyvybės mokslų centro vadovas prof. Gintaras Valinčius.

[1] https://www.delltechnologies.com/content/dam/delltechnologies/assets/perspectives/2030/pdf/SR1940_IFTFforDellTechnologies_Human-Machine_070517_readerhigh-res.pdf