Pradžia > Naujienos > Vyko vebinaras, skirtas nuotolinių teismo posėdžių aktualijoms

Vyko vebinaras, skirtas nuotolinių teismo posėdžių aktualijoms

Jei iki pandemijos pradžios tik išimtiniais atvejais garso ir vaizdo perdavimo priemonėmis buvo vykdomi tam tik procesiniai veiksmai, tai karantino paskelbimas Lietuvoje situaciją pakeitė iš esmės. Teisėjai bei ginčo šalys dažniau renkasi į nuotolinius teismo posėdžius nei pasirenka bylų nagrinėjimą atidėti ar tai daryti rašytinio proceso tvarka. Visgi, dalis teisėjų ar advokatų į bylų nagrinėjimą nuotoliu būdu žvelgia nepatikliai. Kokios to priežastys ir kaip užtikrinti teisingą teismą visiems jo dalyviams diskutuota gegužės 20 d. VU Teisės fakulteto organizuotame vebinare „Nuotolinis administracinių ir civilinių bylų nagrinėjimas: žvilgsnis į realybę?“.

Plačiau apie išsakytas mintis čia.