Pradžia > Naujienos > Žmogaus teisių klausimai aptarti paskaitoje JAV

Žmogaus teisių klausimai aptarti paskaitoje JAV

Skirtingi žmogaus teisių apsaugos standartai JAV ir Europoje aptarti VU Teisės fakulteto Dr. Donato Murausko atviroje paskaitoje „JAV efektas – įtaka Europos Žmogaus Teisių Teismo praktikai“ (The U.S. Effect: Influences on the Case Law of the European Court of Human Rights) Wake Forest universitete (Šiaurės Karolina, JAV).

Paskaitoje dalyvavo tiek JAV, tiek tarptautinėse teisės programose studijuojantys studentai ir doktorantai, taip pat konstitucinės, tarptautinės ir baudžiamosios teisės mokslininkai. Kilusios diskusijos atskleidė, kad JAV konstitucinės teisės bei vidaus politikos uždarumas tarptautinei žmogaus teisių teisei veda prie sudėtingėjančio Europos valstybių ir JAV bendradarbiavimo įvairiose srityse.

Paskaita vyko 2020 m. vasario 24 d., bendradarbiaujant su Wake Forest universiteto Teisės mokyklos Tarptautinės teisės asociacija.

Daugiau apie paskaitą čia.