Pradžia > Apie mus > 2018 > Penkioliktoji Europos teisės vasaros mokykla

Penkioliktoji Europos teisės vasaros mokykla

Liepos 4 dieną pasibaigė savaitę laiko trukusi jau 15-oji Europos teisės vasaros mokykla. Unikali ir alternatyvų Lietuvoje ir beveik Europoje neturinti tarptautinė trijų universitetų įgyvendinama iniciatyva šiemet sukvietė akademiniam diskursui apie visai Europai aktualią ir gana provokuojančią temą, nes apie virš trisdešimt studentų iš Prancūzijos, Vokietijos, Lietuvos bei Ukrainos su teisės mokslininkais įvairiais aspektais diskutavo, ar yra ištikusi Europos Sąjungą ir jos valstybes nares teisės viršenybės krizė ar vis dėlto dar tokios krizės nėra. Buvo paliesti tokie karšti klausimai, kaip migracija, prekybos karai, ir panašiai. Savaitgalį tradiciškai buvo organizuojama išvyką į Lietuvos žymią vietovę, šiemet aplankytas Kauno regionas. Be to, įvyko vizitas į Lietuvos apeliacinė teismą.

Europos teisės vasaros mokykla – nuo 2004 m. vasaros kasmet vykstantis tarptautinis projektas, kurio iniciatoriai yra Vilniaus universiteto Teisės fakultetas, Frankfurto prie Maino J. W. Goethe (Vokietija) bei Paryžiaus Nanterre (Prancūzija) universitetai. Europos teisės vasaros mokyklos darbo kalbos yra vokiečių ir prancūzų.  Renginio dalyviai gauna trijų aukštųjų mokyklų kartu išduotus sertifikatus.

Mokslo renginių archyvas 2018

Mokslo renginių archyvas 2024