Pradžia > Apie mus > 2018 > Tarptautinė konferencija „Nacionalinių konstitucinių garantijų reikšmė apsaugant ūkinės veiklos laisvę Lietuvoje ir Vokietijoje”

2018 m. rugsėjo 21 d. VU Teisės fakultete vyko tarptautinė konferencija „Nacionalinių konstitucinių garantijų reikšmė apsaugant ūkinės veiklos laisvę Lietuvoje ir Vokietijoje”.

Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Viešosios teisės katedros darbo grupė (vadovas prof. dr. Egidijus Šileikis) kartu su Vokietijos Regensburgo universiteto Teisės fakulteto Viešosios teisės katedra (vadovas prof. dr. Gerrit Manssen) 2018 m. kovo 1 d. – 2018 m. lapkričio 30 d. įgyvendina tarptautinį mokslinio tyrimo projektą. Jo tema – Nacionalinių konstitucinių garantijų reikšmė apsaugant ūkinės veiklos laisvę Lietuvoje ir Vokietijoje. Tuo siekiama atlikti lyginamąjį teisinį tyrimą, atsižvelgiant į tokias ūkinės veikos laisvės įgyvendinimui reikšmingas aktualijas, kaip Lietuvoje nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigalioję draudimai alkoholinių gėrimų prekybos ir vartojimo srityje, nuo 2016 m. pabaigos viešai pažymimos ir svarstomos idėjos steigti tam tikras viešąsias (valstybines) vaistines ir joms vaistus centralizuotai teikiantį viešąjį ūkinį subjektą, vis dar galiojantys ir diskutuojami žemės ūkio paskirties žemės sklypų įsigijimo suvaržymai ir draudimai, 2015 m. suformuluota oficiali administracinė jurisprudencija pateisinti neįvykdytą valstybės 2011-2013 m. prisiimtą įsipareigojimą supirkti fiksuota kaina privačių licencijuotų asmenų gaminamą saulės energiją, Europos Komisijos 2017 m. spalio 2 d. sprendimu Lietuvos geležinkelių bendrovei skirta pinginė bauda dėl 2008 m. išardyto (ribojant konkurenciją) Mažeikių ir Rengės (Latvija) geležinkelio ruožo. Projektas remiamas Baltijos šalių ir Vokietijos aukštųjų mokyklų biuro prie Vokietijos akademinių mainų tarnybą (DAAD) Vokietijos Federacinės Respublikos Užsienio reikalų ministerijos lėšomis.

Mokslo renginių archyvas 2018

Mokslo renginių archyvas 2024