Pradžia > Apie mus > 2022 > Diskusija „Rusijos agresija prieš Ukrainą tarptautinės teisės požiūriu”

Diskusija „Rusijos agresija prieš Ukrainą tarptautinės teisės požiūriu”

Rusijos atviros agresijos prieš Ukrainą vertinime kasdien minimi tarptautinės teisės pažeidimai, jos principų ir normų visiškas ignoravimas. Dar daugiau, kad ji nepakankamai efektyvi ar neveikia: Jungtinių Tautų Chartijos tarptautinės taikos ir saugumo mechanizmas, kitų tarptautinių organizacijų priemonės, teismai. Ar tikrai? Įvairius atsako į Rusijos agresiją būdus ir priemones pagal tarptautinę teisę 2022 m. kovo 1 d. nuotoliniu būdu nagrinėjo diskusijos dalyviai – Lietuvos Respublikos Ambasadoriai, Estijos ir Ukrainos universitetų mokslininkai ir Vilniaus universiteto tarptautinės teisės ir tarptautinių santykių profesoriai.

Dalyviai:

• Prof. dr. Lauri Mälksoo  (Tartu universiteto Teisės fakultetas)
  • Ambasadorius Vaidotas Verba (Lietuvos Respublikos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje)
  • Ambasadorius Andrius Namavičius (Lietuvos Respublikos nuolatinis atstovas prie Europos Tarybos)
  • Doc. dr. Yuliya Chernyk (Vidaus Norvegijos taikomojo mokslo universitetas ir  Oslo Universitetas (PluriCourts)).
  • Prof. dr. Dovilė Jakniūnaitė (VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Tarptautinių santykių katedra)
  • Doc. dr. Vygantė Milašiūtė (VU Teisės fakulteto Viešosios teisės katedra)
  • Dr. Erika Leonaitė (VU Teisės fakulteto Viešosios teisės katedra)
  • Dr. Inga Martinkutė (VU Teisės fakulteto Viešosios teisės katedra)

Moderatorė: doc. dr. Indrė Isokaitė-Valužė (VU Teisės fakulteto Viešosios teisės katedra)

Diskusija vyko lietuvių/anglų kalbomis.

Mokslo renginių archyvas 2022

Mokslo renginių archyvas 2024