Pradžia > Apie mus > 2022 > Konferencija ,,Mokestiniai ginčai ir mokesčių teisės problemos“

Konferencija ,,Mokestiniai ginčai ir mokesčių teisės problemos“

2022 m. spalio 13 d. vyko antroji Mokestinių ginčų komisijos su Vilniaus universiteto Teisės fakultetu organizuota konferencija ,,Mokestiniai ginčai ir mokesčių teisės problemos“. Konferenciją atidarė ir sveikinimo žodžius pasakė Komisijos pirmininkas  Evaldas Raistenskis, VU Teisės fakulteto dekanas doc. dr. Haroldas Šinkūnas bei finansų viceministrė Rūta Bilkštytė.

Konferencijoje buvo pasisakyta įvairiomis temomis, apimančiomis ne tik mokestinių ginčų praktiką, mokesčių taikymo problemas, bet ir mokesčių administratorių veiklos reviziją. LVAT teisėja Beata Martišienė pristatė naujausią Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo  praktiką. Gintaras Juškauskas iškėlė leidžiamų atskaitymų pripažinimo problemas, o Karolina Jogminaitė-Matačienė pasiūlė kaip rasti išeitį susidarius dvigubo PVM apmokestinimo situacijoms. Mokestinių ginčų komisijos narė Jurgita Narkevičiūtė pasiūlė apsvarstyti, ar nereikėtų praplėsti mokestinio ginčo sąvoką ir pakvietė padiskutuoti, ką dar galima būtų pakeisti, kad mokestinių ginčų nagrinėjimas ikiteisminėje stadijoje taptų efektyvesniu. Pranešėjai iš verslo aplinkos Monika Bielskienė ir Jonas Sakalauskas pasiūlė kelius kaip išsaugoti partnerystę tarp mokesčių administratorių ir mokesčių mokėtojų ir ką dar mokesčių administratoriams galima būtų padaryti geriau. Vilniaus universiteto Teisės fakulteto mokslininkas Gediminas Užubalis pateikė mokslines įžvalgas dėl senaties taikymo mokestiniuose santykiuose probleminių aspektų. Martynas Endrijaitis mokesčių vengimo situacijų vertinimą pristatė VMI žvilgsniu. Konferenciją užbaigė Mantas Juozaitis, pristatydamas mokestinės atsakomybės problemas. Artimiausiu metu bus paskelbtos konferencijos pranešimų tezės.

Tie, kurie nespėjo paklausyti pranešimų, gali peržiūrėti įrašą bet kuriuo patogiu laiku čia.

Mokslo renginių archyvas 2022

Mokslo renginių archyvas 2024