Pradžia > Apie mus > 2022 > Konferencija „Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso specialiosios dalies sistemiškumo iššūkiai”

Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Baudžiamosios justicijos katedros komanda – prof. Gintaras Švedas, prof. Jonas Prapiestis, doc. Andželika Vosyliūtė ir Darius Prapiestis 2019-2022 metais atliko mokslo tyrimą „Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso Specialiosios dalies sistemiškumo iššūkiai“, kurį finansavo Lietuvos mokslo taryba pagal Tarybos remiamos veiklos kryptį „Mokslininkų grupių projektai“. Šis tyrimas buvo skirtas 2000 m. Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso Specialiosios dalies sistemiškumo (vientisumo, suderinamumo, nuoseklumo ir kt.) įvertinimui, teisinio reglamentavimo ir (arba) taikymo spragų, trūkumų ir neišspręstų klausimų nustatymui ir analizei. Mokslininkai, ištyrę pastarojo dvidešimtmečio baudžiamosios teisėkūros tendencijas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo jurisprudenciją ir mokslo produkciją baudžiamosios teisės specialiosios dalies klausimais, pateikė kiekvieno Baudžiamojo kodekso Specialiosios dalies skyriaus vertinimą ir pasiūlymus teisinio reglamentavimo tobulinimui.

Atlikto mokslo tyrimo „Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso Specialiosios dalies sistemiškumo iššūkiai“ rezultatai buvo pristatyti 2022 m. gegužės 6 d. vykusioje mokslo konferencijoje, kurioje pranešimus skaitė prof. Gintaras Švedas, Jonas Prapiestis, Aurelijus Gutauskas, Olegas Fedosiuk ir doc. Andželika Vosyliūtė.

Mokslo renginių archyvas 2022

Mokslo renginių archyvas 2024