Šiuolaikinės viešosios teisės problemos lyginamuoju aspektu: Europa ir JAV

Šiuolaikinės viešosios teisės problemos lyginamuoju aspektu: Europa ir JAV – tai Vilniaus universiteto Teisės fakulteto kartu su Šiaurės Karolinos universitetu vykdomas kursas abiejų universitetų studentams.

Kurso tikslas – gerinti supratimą apie pagrindines demokratinius teisinės sistemos požymius lyginamuoju aspektu. Kurso metu Šiaurės Karolinos universiteto ir VU Teisės fakulteto studentai diskutuos apie JAV ir Europos teismų sistemų skirtumus, saviraiškos laisvę, reprodukcines teises, migracijos reglamentavimo ypatumus, privatumo teisę skaitmeninių technologijų kontekste ir kitas aktualias teisės taikymo problemas.

Kursas dėstomas taikant analitinį dialogą – studentai diskutuoja su dėstytojais ir tarpusavyje, remdamiesi iš anksto pateikta medžiaga. Tai pasirenkamasis kursas VU TF IV kurso studentams Pavasario semestre.

Kurso dėstytojai: Prof. Charles Szypszak (Šiaurės Karolinos universitetas), Dr. Donatas Murauskas (VU Teisės fakultetas). Kurso asistentas: Bradley Downs (Šiaurės Karolinos universitetas).

Kursas vykdomas Šiaurės Karolinos universiteto projektinės veiklos Collaborative Online International Learning pagrindu.