Pradžia > Naujienos > Publikuotas prof. Jurgitos Paužaitės-Kulvinskienės mokslinis straipsnis apie administracinį procesą Europoje

Prof. Jurgita Paužaitė-Kulvinskienė tęsia savo mokslinių straipsnių ciklą užsienio leidiniuose, kuris skirtas Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo 20-metų įkūrimo sukakčiai paminėti. Tarptautinė C.H. BECK leidykla išleido kolektyvinę monografiją vokiečių kalba Reformen der Verwaltungsgerichtsbarkeit in den Ländern der jungen Demokratie.  Šiame Rytų ir Vidurio Europos valstybių administracinių justicijų reformoms skirtame leidinyje pristatomi pavyzdžiai rodo, jog Europoje nyksta skirtumai tarp tradiciškai susiformavusių administracinės justicijos modelių (Vokietijoje, Austrijoje, Prancūzijoje, Švedijoje) ir nebėra ryškios takoskyros tarp „senosios“ ir „jaunosios“ demokratijos valstybių puoselėjamų administracinių teismų veiklos modelių. Administraciniams teismas svarbiausia vienas tikslas – išlaikyti aukštus efektyvios teisminės kontrolės standartus, kai tikrinamas valstybės institucijų viešojo administravimo veikos teisėtumas.

Plačiau apie straipsnio mintis čia.