Pradžia > Naujienos > VU TF atstovai dalyvavo tarptautiniame teisės studentų seminare Kenijoje

VU TF atstovai dalyvavo tarptautiniame teisės studentų seminare Kenijoje

2019 m. vasario 4-9 d. Kenyatta universitete, esančiame Nairobyje (Kenijoje) vyko tarptautinis teisės studentų seminaras, kuriame VU TF dalyvauja jau tryliktus metus iš eilės. Šiais metais renginyje dalyvavo VU TF teisės studentai Gabrielė Raižytė, Grėta Tomkūnaitė, Mindaugas Beniušis ir Evelina Vaišvilaitė, kuruojami VU TF Viešosios teisės katedros docento Vaidoto A. Vaičaičio.

Šiemet seminaro tema buvo „Right to vote and electoral law in comparative perspective“. Seminare dalyvavo studentai ir dėstytojai iš šešių skirtingų valstybių (Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Vengrijos, Rusijos bei Kenijos), kurie pristatė pranešimus minėta tema. VU TF studentai savo pranešimuose svarstė šiuos klausimus: politinės reklamos įtaka rinkimų teisės įgyvendinimui, panašaus rinkėjų skaičiaus rinkimų apygardose pasiskirstymo reikšmė lygiateisiškumo principo įgyvendinimui, elektroninio balsavimo realizavimas bei kandidatų nusikalstamos praeities atskleidimo aspektus. Pranešimai buvo skaitomi keturių skirtingų temų grupėse, kuriose buvo kiekvienos šalies atstovas. Visiems iš jų pristačius savo nagrinėjamus klausimus vykdavo diskusija, kurios metu klausytojai uždavinėjo klausimus, o pranešėjai atsakinėjo pasidalindami savo įžvalgomis. Taip pat seminaro dalyviams buvo galimybė aplankyti Kenijos Centrinę rinkimų komisiją ir susipažinti su jos darbu. Vakarais buvo suorganizuota socialinė programa, iš kurių įspūdingiausia buvo Safari ekskursija Nairobio Nacionaliniame parke.

Dėkojame seminaro organizatoriams už puikią galimybę bei kviečiame studentus ir toliau aktyviai dalyvauti šiame seminare, kuris šių metų lapkričio mėnesį vyks Vilniaus universitete ir kurio tema bus “Teisminės valdžios reikšmė šiuolaikinėje demokratijoje”.