Pradžia > Apie mus > 2014 > Tarptautinė konferencija „Ekonominės krizės iššūkiai žmogaus teisėms“

Tarptautinė konferencija „Ekonominės krizės iššūkiai žmogaus teisėms“

2014 m. spalio 10-11 dienomis Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kolonų salėje (S. Daukanto a. 3) vyko tarptautinė mokslinė konferencija ,,Ekonominės krizės iššūkiai žmogaus teisėms“. Konferencija buvo skirta nagrinėti ekonominės krizės įtakos teisinei sistemai problemas, įvertinti teisėkūros ir teisės taikymo sprendimus demokratinės visuomenės teisinių standartų požiūriu.

Konferencijoje Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo žodį perdavė Prezidentės vyriausioji patarėja dr. Rasa Svetikaitė, dalyvius taip pat sveikino Vilniaus universiteto rektorius prof. habil. dr. Jūras Banys ir Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis. Įžanginį pranešimą skaitė Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėjas prof. dr. (HP) Egidijus Kūris (Vilniaus universiteto mokslinio projekto ,,Ekonominės krizės (recesijos) iššūkiai teisės viešpatavimui ir žmogaus teisėms“ vadovas). Ekonominės krizės poveikio darbo ir socialinėms teisėms srityje pranešimus pristatė prof. dr. William K. Roche (Airija), prof. dr. Michele Tiraboschi (Italija), Vilniaus universiteto Teisės fakulteto mokslininkai doc. dr. Daiva Petrylaitė ir dr. Vida Petrylaitė; mokesčių teisės klausimus ekonominės krizės kontekste savo pranešimuose nagrinėjo prof. dr. Felipe Gomez (Ispanija) ir Vilniaus universiteto Teisės fakulteto mokslininkai doc. dr. Aistė Medelienė ir dr. Mindaugas Lukas, atsakingo valdymo srityje – doc. dr. Giedrė Lastauskienė ir prof. dr. Arvydas Andruškevičius. Antrąją konferencijos dieną ekonominės krizės įtakos pilietinėms ir politinėms žmogaus teisėms ir teismų nepriklausomumui temomis pranešimus skaitė prof. dr. Antoine Buyse (Nyderlandai), dr. Noelle Higgins (Airija), Vilniaus universiteto Teisės fakulteto mokslininkai prof. dr. Dainius Žalimas, dr. Elena Masnevaitė, dr. Vygantė Milašiūtė ir dr. Indrė Isokaitė.

Ši konferencija buvo organizuojama vykdant Vilniaus universiteto projektą „Ekonominės krizės (recesijos) iššūkiai teisės viešpatavimui ir žmogaus teisėms“ Nr. VP1-3.1-ŠMM-07-K-03-085. Mokslinis tyrimas buvo finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis pagal visuotinės dotacijos priemonę.

Mokslo renginių archyvas 2014

Mokslo renginių archyvas 2024