Pradžia > Mokslas > Mokslo renginių archyvas > 2017 > Diskusija: „Konstitucijos 25-metis: kuo gyvename šiandien?“

Diskusija: „Konstitucijos 25-metis: kuo gyvename šiandien?“

Spalio 26 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultete buvo paminėta garbinga Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25 metų gyvavimo sukaktis. Šia proga vyko diskusija, kurioje buvo keliami įvairūs teisinės tematikos klausimai, dalytasi asmeninėmis įžvalgomis.

Diskusijoje dalyvavo VU Teisės fakulteto dėstytojai  prof. dr. Egidijus Šileikis, prof. habil. dr. Gintaras Švedas, partnerystės profesorė Liudvika Meškauskaitė bei portalo LRT.lt  vyr. redaktorius Vladimiras Laučius.

Renginio metu prof. dr. E. Šileikis kalbėjo, jog Konstitucijos „gimtadienis“ svarbus ir jos galiojimo atžvilgiu, ir Konstitucinio Teismo, kaip aukščiausios juridinės galios dokumento, sergėtojo prasme. Prof. habil. dr. Gintaras Švedas kalbėjo apie Konstitucijos ir baudžiamosios teisės santykį bei pabrėžė, jog tik esant sąveikai su Konstitucija galima suvokti ir nustatyti bausmės sąvoką bei išspręsti baudžiamojo įstatymo galiojimo atgal problematiką. Advokatė, VU Teisės fakulteto partnerystės profesorė L. Meškauskaitė aptarė Konstitucijos 25 straipsnį ir kėlė klausimus apie Lietuvoje egzistuojančią saviraiškos laisvę ir kokios yra jos ribos, kaip reikėtų vertinti pasisakymus viešoje erdvėje, ką mums reiškia įžeidimas. Politinės filosofijos atstovas V. Laučius kalbėjo apie politikos ir teisės santykį, pasidalino savo mintimis dėl dvigubos pilietybės instituto įtvirtinimo.

Renginį organizavo VU Teisės fakultetas kartu su VU Alumni draugija ir Lietuvos teisininkų draugija.

Mokslo renginių archyvas 2017

Mokslo renginių archyvas 2020

Mokslo renginių archyvas 2019

Mokslo renginių archyvas 2018

Mokslo renginių archyvas 2016

Mokslo renginių archyvas 2015

Mokslo renginių archyvas 2014

Mokslo renginių archyvas 2013

Mokslo renginių archyvas 2012