Pradžia > Apie mus > 2021 > Susitikimas – Iš kur atsirado jūrų teisė?

Susitikimas – Iš kur atsirado jūrų teisė?

Pasaulio jūros ir vandenynai visada buvo ir tebėra valstybių galios, interesų, lūkesčių, patrauklių galimybių ir baugių grėsmių erdvė. Tūkstančiai laivų, gyvenviečių ir kitų objektų liekanų jūrų gelmėse – pasaulio istorijos fragmentai, liudijantys ir apie teisinę tvarką. Jūros erdvių teisinis režimas, nustatytas 1982 m. Jungtinių Tautų jūrų teisės konvencijoje ir reglamentuotas kitose tarptautinėse sutartyse, formavosi valstybių praktikos ir susitarimų, teisės mokslo doktrinos, tarptautinių organizacijų rezoliucijų, teismų jurisprudencijos pagrindu. Vis dėlto įvairiausi įvykiai pasaulio jūrose ir vandenynuose verčia iš naujo taikyti ir aiškinti jau įtvirtintas teisės normas ir principus ir kartais keisti.
Lietuvos jūreivystės akademija 2021 m. kovo 18 d. pakvietė virtualiai susitikti su Vilniaus universiteto Teisės fakulteto mokslininke doc. dr. Indre Isokaite-Valuže ir atrasti atsakymus į klausimą „iš kur atsirado jūrų teisė?”.

Mokslo renginių archyvas 2021

Mokslo renginių archyvas 2024