Pradžia > Naujienos > VU TF Baudžiamosios justicijos katedros dėstytojai dalyvavo XIII tarptautinėje konferencijoje „Kriminalistika ir teismo ekspertologija: mokslas, studijos, praktika“

VU TF Baudžiamosios justicijos katedros dėstytojai dalyvavo XIII tarptautinėje konferencijoje „Kriminalistika ir teismo ekspertologija: mokslas, studijos, praktika“

AUTORIUS: Doc. dr. Gabrielė Juodkaitė-Granskienė ir doc. dr. Andrej Gorbatkov

Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Baudžiamosios justicijos katedros doc. dr. Gabrielė Juodkaitė-Granskienė ir doc. dr. Andrej Gorbatkov dalyvavo XIII tarptautinėje konferencijoje „Kriminalistika ir teismo ekspertologija: mokslas, studijos, praktika“.

2017 m.  rugsėjo 14-16 d. Palangoje, Kurhauzo ir reabilitacijos centro „Pušynas“ patalpose vyko XIII tarptautinė mokslinė praktinė konferencija „Kriminalistika ir teismo ekspertologija: mokslas, studijos, praktika“. Konferencija Lietuvoje vyksta kas antrus metus – nelyginiais metais, tačiau išaugus jos pripažinimui ir populiarumui užsienyje, nuo 2012 m. neeilinės konferencijos lyginiais metais yra rengiamos ir užsienio šalyse. Jos vyko Rusijoje, Ukrainoje, Lenkijoje. Renginyje dalyvavo ir pranešimus skaitė virš šimto pranešėjų iš šešiolikos Europos, Azijos bei Šiaurės Amerikos valstybių: JAV, Suomijos, Graikijos, Ispanijos, Italijos, Lenkijos, Čekijos, Ukrainos, Rusijos ir kt.

Konferencijoje nagrinėtos kriminalistikos ir teismo ekspertologijos aktualijos: Europos bendros kriminalistikos erdvės plėtros tendencijos ir perspektyvos; organizuotas nusikalstamumas ir jo grėsmės viešajam saugumui; atskirų nusikalstamų veikų tyrimo ir kriminalistinių tyrimų problemos bei perspektyvos; ekspertinių tyrimų galimybės; kriminalistikos didaktikos, studentų parengimo ir kiti aktualūs klausimai.

Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Baudžiamosios justicijos katedros doc. dr. Gabrielė Juodkaitė-Granskienė ir doc. dr. Andrej Gorbatkov buvo šios tarptautinės konferencijos organizacinio komiteto nariais, pristatė probleminius privačių ekspertų veiklos Lietuvoje aspektus. Renginiui išleistą dviejų tomų mokslinių straipsnių rinkinį sudarė doc. dr. Gabrielė Juodkaitė-Granskienė. Konferenciją organizavo Lietuvos kriminalistų draugija, Lietuvos teismo ekspertizės centras ir Lietuvos teisės institutas, o rėmė – Lietuvos mokslo taryba ir Palangos savivaldybė.

Renginio programa