Pradžia > Naujienos > VU TF dėstytojas išleido anglų kalba monografiją apie elektros tinklų teisinį režimą

AUTORIUS: Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyrius

Vilniaus universiteto Teisės fakulteto energetikos teisės dėstytojas Dr. Karolis Gudas publikavo monografiją “The Law and Policy of International Trade in Electricity. Access to and Development of Cross-Border Electricity Transmission Infrastructure under EU and WTO frameworks”.

Monografijoje yra analizuojamas Europos Sąjungos ir Pasaulio Prekybos Organizacijos teisinis režimas elektros tinklų ir jungčių plėtrai bei tarptautinei elektros prekybai. Monografijoje yra teikiamas ypatingas dėmesys elektros energijos, pagamintos iš atsinaujinančių energijos išteklių, prijungimui ir integracijai išnaudojant tarpsisteminių jungčių potencialą. Monografiją rengta Pasaulio Prekybos Institute, Berno universitete ir Kembridžo universiteto Aplinkos apsaugos, energetikos ir gamtinių išteklių centre. Ji finansuota Šveicarijos nacionalinės mokslo tarybos skirtomis lėšomis (“Swiss National Science Foundation”).

Monografiją publikavo tarptautinis leidėjas Europa Law Publishing, specializuojantis Pasaulio Prekybos Organizacijos ir Europos Sąjungos teisės srityse.