Pradžia > Apie mus > 2015 > Konferencija „Baudžiamoji justicija ir verslas”

Konferencija „Baudžiamoji justicija ir verslas”

2015 m. spalio 16 d. Teisės fakultete vyko baudžiamosios justicijos katedros organizuojama konferencija „Baudžiamoji justicija ir verslas“. Į konferenciją susirinko daugiau nei 300 svečių iš įvairių institucijų – prokuratūros, teismų, taip pat nemaža dalis verslo atstovų. Toks didelis susidomėjimas renginiu rodo nagrinėjamos temos aktualumą bei poreikį išsamiau analizuoti baudžiamosios teisės ir verslo sąsajas.

Pasak renginio dalyvio advokato Gintauto Bartkaus, norėtųsi, kad konferencija padėtų formuoti naują požiūrį į baudžiamąją justiciją ir modernizuoti baudžiamosios teisės mechanizmą. Prof. Aurelijus Gutauskas savo pranešime pabrėžė, kad teismuose daugėjant konfliktuojančių verslininkų bylų, tenka spręsti, kaip vertinti jų veiksmus – kaip civilinius turtinius santykius ar kaip sukčiavimą. Tam reikia išmanyti ne tik baudžiamąją teisę, bet ir verslo specifiką.

Tikimasi, kad renginys paskatins tolesnes diskusijas apie baudžiamosios justicijos ir verslo sąveiką.

Konferenciją organizavo Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Baudžiamosios justicijos katedra.

Mokslo renginių archyvas 2015

Mokslo renginių archyvas 2024