Pradžia > Apie mus > 2015 > Konferencija-diskusija „Grupės ieškinys: iššūkiai ir galimybės”

Konferencija-diskusija „Grupės ieškinys: iššūkiai ir galimybės”

2015 m. sausio 16 d. Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos konferencijų salėje (Gedimino pr. 30/1, Vilnius) vyko Vilniaus universiteto Teisės fakulteto, advokatų kontoros Tark Grunte Sutkiene bei Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijos organizuojama konferencija-diskusija tema „Grupės ieškinys: iššūkiai ir galimybės”.

2015 m. sausio 1 d. įsigaliojo Civilinio proceso kodekso papildymai, reglamentuosiantys Lietuvos teisėje visiškai naują institutą – grupės ieškinį. Konferencijos-diskusijos metu teisės mokslininkai ir praktikai pristatė grupės ieškinio instituto specifiką, pasidalino savo patirtimi ir įžvalgomis bei atskleidė grupės ieškinio pagrindinius privalumus ir trūkumus. Diskusijos metu buvo siekiama identifikuoti, kokie iššūkiai laukia šalių bei teismų pradėjus taikyti naujas Civilinio proceso kodekso nuostatas, taip pat kokių praktinio teisės taikymo priemonių svarbu imtis, kad grupės ieškinio institutas taptų ne deklaratyvia, o realia ir efektyvia galimybe didelei grupei nukentėjusių asmenų paprasčiau apginti savo teises teisme.

Mokslo renginių archyvas 2015

Mokslo renginių archyvas 2024