Pradžia > Apie mus > 2016 > Tarptautinė konferencija „Europos žmogaus teisių konvencijos įgyvendinimas – tarp subsidiarumo ir Europos Žmogaus Teisių Teismo priežiūros”

2016 m. rugsėjo 2 d. Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovo Europos Žmogaus Teisių Teisme inicijuotoje, kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentūra, Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, Vilniaus universiteto Teisės fakultetu ir Lietuvos teisės institutu organizuojamoje konferencijoje susirinko Europos Žmogaus Teisių Teismo bei Lietuvos teismų teisėjai, garsūs mokslininkai, Vyriausybės atstovai ir žmogaus teisių ekspertai. Mokslinės-praktinės konferencijos tema – „Europos žmogaus teisių konvencijos įgyvendinimas – tarp subsidiarumo ir Europos Žmogaus Teisių Teismo priežiūros“.

Konferencijos dalyvius pasveikino prezidentės Dalios Grybauskaitės atstovas, taip pat Teisingumo ministras Juozas Bernatonis. Renginyje dalyvavo Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėjai Egidijus Kūris, Paul Mahoney, Iulia Antoanella Motoc bei  Lietuvos teismų teisėjai: LR Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, Lietuvos Aukščiausiojo teismo pirmininkas Rimvydas Norkus, Lietuvos Aukščiausiojo teismo teisėjas Gintaras Goda, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininko pavaduotojas Irmantas Jarukaitis. Diskusiją moderavo VU Teisės fakulteto dekanas Tomas Davulis.

„Kuo labiau argumentuoti taps nacionalinių Lietuvos teismų sprendimai dėl kiekvieno savo procedūrinio veiksmo, tuo geriau bus užtikrinamos žmogaus teisės Lietuvoje, pamažės ir skundų prieš Lietuvą Strasbūre“, – teigė Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėjas Vilniaus Univesriteto profesorius Egidijus Kūris.

Mokslo renginių archyvas 2016

Mokslo renginių archyvas 2024